26 Ocak 2016 Salı

Issey Miyake - L'Eau d'Issey Pour Homme - 1994


Japon designer Issey Miyake'nin parfümleri, benim parfümleri sevmeme ve bu hobiye baslamama neden olan parfümlerdir. İlk orjinal parfümüm anneme yanlışlıkla hediye gelen Kenzo - Jungle'in erkek versiyonu, ve ondan bir sonraki ise Issey Miyake Intense olmuştur. ( Jagler, Equal, Brüt gibi Hunca, Aromel vs. firmaların parfümlerini hesaba katmıyorum) Intense güzelmiş bir de düzünü aliyim dedim, onu da sevdim :).

Issey'in suyu; tenimde çiçeksi- citrussy olarak kalıyor. Açılışta nasıl kokuyorsa, teninizde de öyle kalıyor. Genel olarak limonsu ve beyaz çiçekler geliyor burnuma. 1994 yılında üretilmesine karşın oldukça modern, eski ve tozlu bir kokuya sahip değil.

Designer parfümleri genel olarak basit ve özgün olmayan kompozisyonları nedeniyle hep eleştiriyorum. L'eau d'Issey başarılı kompozisyonuyla özgün ,fresh ve kalıcı parfüm arayanları mutlu edecektir.

Genç, dinamik, özgür ve özgün bir yapıya sahip..Erkeklere yönelik pazarlanan bu parfümü, kadınlar rahatlıkla kullanabilir, tam bir unisex parfümü diyebilirim. 18-27 yaşlar parfümün dinamizmine daha uygun.

Kadınların "aa parfümün çok güzel, adı nedir bunun" övgülerle sorduğu parfümlerden biridir L'eau d'Issey.. Citrus tabanlı olup da bu kadar kalıcı ve farkedilir parfüm bulmak zor, hele ki designer markalarda imkansız diyebilirim.  (eski versiyonlarına nazaran günümüz versiyonlarında sanki biraz projeksiyon-kalıcılık düşmüş olabilir)

Çok şık bir klasik.. Severek kullanıyorum ve öneriyorum.

8/10

1 yorum:

  1. Sizinde bahsettiğiniz gibi yeni versiyonlarda eskilerdeki kalite ve kalıcılık yok gibi. Yine güzel bir parfüm ama eskisini koklayan için yavan biraz. Güzel olan her şeyi neden bozarlar anlamam ki zaten.

    YanıtlaSil