24 Şubat 2016 Çarşamba

Bvlgari - Aqva Pour Homme - 2005


Saat, mücevher ve takılar üreten ünlü İtalyan markası Bvlgari'nin en ünlü erkek parfümü olan Aqva'sı güzel bir sucul örneği. Başka designer parfümerilerin akuatik parfümleri ile kıyaslarsak eğer, geniz yakan tuzlu garip hissiyat Aqva'da mevcut değil. Doğal ve fresh hissiyatını tıraş losyonu tarzına kaçmadan çok güzel yakalamayı başarmışlar. Bu hissiyatı deniz eriştesi denilen bir deniz yosunu sayesinde verdiklerini düşünüyorum (Posidonia oceanica- Neptune Grass).

Yakın mesafe savaşçısı Aqva Pour Homme, kız-erkek etrafınızdan övgüler aldıracak gerçekten şık bir parfüm. E hiç mi kötü yanı yok; kalıcılık ve projeksiyon konularında baya sıkıntılı Bvlgari Aqva. 4-5 saat içerisinde nerenize spreylediğinizi unutabilirsiniz. Dik duramayan ama hoş görünen bir şişeye sahip :).

Parfümümün öyle herkese kokmasına gerek yok, sakin sakin misler gibi koksun diyenler için üretilmiş. Jacques Cavallier'in bu ferah parfümü sıcak yaz günleri ve kapalı ofis gibi ortamlarda rahatlıkla kullanılır. Çok beyefendi buluyorum ben kendisini..

Ferah bir deniz esintisi gibi!

6.5/10

0 yorum:

Yorum Gönder