25 Mart 2016 Cuma

Jo malone - Peony and Suede Blush - 2013


Jo Malone'nun gül, elma, süet ve şakayık notalarından oluşan parfümü Peony and Suede Blush, çiçeksi yapısı ile daha çok kadınları hedefliyor. Black Orchid kullanabilen erkekler bunu da kullanabilir ama o kadar da unisex  değil.

Minimal ve net parfümler yapmayı seven Jo Malone, bu kompozisyonunda da benzer çizgiyi korumuş. İsminde ne varsa koku da onu çağrıştırıyor, Peony(şakayık) güle benzeyen, ona benzer de kokan bir çiçek ve Suede(süet) bildiğimiz süet, bir deri türü.

Ortalamanın üzerinde, 18-26 yaşları arasındaki kadınlarımızın hoşuna gidecek bir parfüm.  Kokusu başımı döndürmese veya inanılmaz bir kompozisyona sahip olmasa bile, diğer piyasa parfümleri kadar sıradan kokmuyor. DKNY - Red Delicious kullanıp da seven hanımefendilerimiz, aynı kulvardaki bu parfüme de şans vermenizi öneririm.

Peony and Suede Blush'un kalıcılık ve projeksiyonu sizi memnun edecektir (5-6 saat koklayabildim). Jo Malone'un diğer parfümleri ile de layering'e uyacağını düşünüyorum. Kokoş giyinmeyi seven kadınlar bu parfümü sevecekler.

Hoş bir genç kız kokusu!

6.5/10

0 yorum:

Yorum Gönder