9 Haziran 2016 Perşembe

Lorenzo Villoresi Firenze - Aura Maris (Mare Nostrum Collection) - 2012


Ünlü niş parfüm üreticisi ve aynı isimli markası olan Lorenzo Villoresi, "Bizim deniz" (Mare Nostrum) adını verdiği koleksiyonunun ilk ve şu ana kadar tek parfümü olan Aura Maris'te diğer parfümlerinde olduğu gibi harikalar yaratmış. Buradaki bizim deniz dediği Akdeniz, en çok bizim denizimiz bir kere başlarım Sezarına diyip Aura Maris'i yorumlamaya başlayayım.

Bazı kokuları çok algılayamazsınız ya Aura Maris benim için bu klasmanda Creed - Virgin Island Water ile başı çekiyor.

Yine de koklayabildiğim kadarıyla tam olarak şu hissiyattayım: Yanımda mandalina temalı süslenmiş ve diğer meyvelerden oluşan taptaze bir meyve tabağı, denize nazır bir şezlongda uzanmışım, denizin suyu üzerimde kurumak üzere, rüzgar da püfür püfür esiyor, inceden bir deephouse parça çalıyor kumsalda ve keyfim yerinde.. Abicim İtalyanlar bu citruslu parfüm işini çok biliyorlar.

Burada çok hoş bir tuzlu hissiyat var, balıksı veya para gibi kokmayan, meyveli bir tuz.. Bir tabakta yeni dünya, çilek ve erik düşünün yan tarafına tuz dökmüşsünüz eriği tuza banıp kütür kütür yerken, diğer meyveler de kokuyor. Az çok böyle, hatta bundan daha iyi bir hissiyatı var.

Yaz ayları için muhteşem bir parfüm olan Aura Maris, malesef benim tenimde 3-4 saat sonra nereye sıktığımı bile hatırlayamacağım derecede yok oluyor. Bu cennetvari kokunun tek eksik yanı da bu sanırım.

Denizin üzerinde altın yeleli atlara hükmeden Poiseidon gibi!

9/10

2 yorum:

  1. Ahmet hocam yorumlar tam sevdiğim tarzda kısa ve öz. Daha fazla parfümü yorumlamanı bekliyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkür ederim Ömer hocam, valla yıllar oldu bloga yazı girmeyeli :) bu yorumu yazalı 7 yıl olmuş, bugün de çok sevdiğim parfümlerden biridir.. Sağol yorumun için site çok aktif değildi ama yorum görmek güzel oldu.

      Sil