4 Temmuz 2017 Salı

Creed - Original Santal - 2005


İşe geç kalmak üzereydim, dekant kutusuna elimi attım, rastgele gelen parfümlerden birini kullanayım dedim, RİSK BUDUR!  Normalde yazın tatlı ve/veya sinek çeken parfümleri kullanmayı pek sevmiyorum.

Amaa Lotodan Creed - Santal çıktı bugün. Şanslıyım,eski parfümleri tekrar deneyip yorumlama işi de hoşuma gitti, iyi hissettiğim günlerde işe başlamadan bir parfüm deneyip, eski-yeni görüşlerimi harmanlayıp size sunabiliyorum.

Hadi başlayalım,

Creed OS, Memo Irish Leather'da bol bol kokan juniper berryler burada da bana tarçın ve sandal ile merhaba diyor. Şunu söyleyebilirim ki koklaması çok zevkli (valla).. İçimden diyorum keşke en kötü dizaynır parfümleri bu seviyeden başlasa..

Yani öyle komplex bir yapısı, kokunun bir hikayesi yok ama parfüm gibi de parfüm.. Al bunu sık çık, millet parfümünü sorsun, ne güzel kokuyorsun desin, sen de kendini iyi hisset.. (Tam bir LADYKILLA!)

Ekşimsi-tatlı freş bir havası da bahar, serin yaz günleri için Santal'ı çok keyifli bir parfüm yapabiliyor.

Sözün özü, gayet güzel çizgisine yakışan bir parfüm yapmış Creed.

Mont Blanc Individuel'i denemedim, ama kırmızı Joop Homme'u az biraz hatırlıyorum. Bunun da Original Santal'ı andırdığı doğru ama çok benziyor veya aynı demek haksızlık arada dağlar kadar kalite farkı var.  Bence GIT - Cool Water - Arko traş kolonyası hepsi aynı demek gibi bir şey..

Sen fındık ye aynı şey!

Bargain price diyorlar ya hani öyle bulursam bir şişesini alırım. Yoksa da kovalamam. Orjinal santal isminin parfümle alakası pek yok, çünkü sandal belli belirsiz kokuyor. Sizin de Powerhouse bir parfümeviniz olursa yarın yalandan bir Sandal parfümü yapıp, adını da Moustapha Sandal yapın. İnsanlar meraktan alacaklardır.

Hep mi koyu, komplex ve ağır parfümler kullanalım. Alın size mis gibi koku.

Güzel, freş ve relax parfümler yapan parfümevleri çok az o yüzden çok puan kırmıyorum.

7.5/10

0 yorum:

Yorum Gönder